O mnie

O mnie

Nazywam się Marta Zapałowska-Chwyć

Ukończyłam z wyróżnieniem Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie w 2007r. Szkolenie specjalizacyjne odbywałam w Klinice Położnictwa i Ginekologii SPSK2 oraz Klinice Ginekologii i Uroginekologii SPSK1 w Szczecinie. Po ukończeniu specjalizacji pracowałam w Klinice Perinatologii, Położnictwa i Ginekologii w Policach.

  • Członek Towarzystwa Ginekologów i Położników
  • Jestem autorem i współautorem licznych prac naukowych
  • Stawiam na rozwój i stale podnoszę swoje kwalifikacje
  • Jestem szczęśliwą mamą bliźniaczek

W 2017r uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych z diagnostyki nietrzymania moczu. Również w tym samym roku uzyskałam tytuł specjalisty położnictwa i ginekologii.

W 2015r kończyłam studia podyplomowe „ Marketing i zarządzanie w ochronie zdrowia” na Pomorskim Uniwestytecie Medycznym.

W latach 2008-2020 prowadziłam zajęcia dydaktyczne ze studentami polsko- i anglojęzycznymi kierunku lekarskiego, stomatologii, fizjoterapii, położnictwa i pielęgniarstwa PUM.

Jestem autorem i współautorem licznych prac naukowych z dziedziny położnictwa i endokrynologii ginekologicznej- szczególnie dotyczących zespołu policystycznych jajników.

Współpracowałam z Zakładem Biochemii i Żywienia Człowieka PUM prowadząc dietetycznie razem z dietetykiem i oceniając endokrynologicznie pacjentki z PCOS.

Jestem członekiem Towarzystwa Ginekologów i Położników, Polsko- Niemieckiego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Ultrasonografii w Położnictwie i Ginekologii.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, kursach i warsztatach specjalistycznych dotyczących między innymi ultrasonografii w położnictwie i ginekologii, nietrzymania moczu oraz medycyny estetycznej

Przyjmuję pacjentki również w języku angielskim.

Jestem szczęśliwą mamą bliźniaczek. W wolnych chwilach czytam książki (szczególnie psychologiczne) biegam, podróżuję i spotykam się z ludźmi, gdyż to drugi człowiek jest dla mnie największym źródłem inspiracji i motywacją do bycia lepszym człowiekiem i lekarzem.